Zachráňte vojaka Ryana

Dátum konania akcie: 
06.04.2013
Miesto konania akcie: 
Ulič
Otvorenie check-inu: 
08:00
Začiatok breafingu: 
10:00
Začiatok hry: 
10:30
Predpokladané ukončenie akcie: 
17:00
Typ akcie: 
OSB
MILSIM
Vysielačky: 
Doporučené
Pyrotechnika: 
Zakázané
Dymovnice: 
Doporučené
FPS limit: 
do 450 FPS
Vek: 
18+
Dresscode: 
Podmienkou
Zásobníky: 
Iba tlačáky
Svietidlo: 
Nepotrebné
Náhradný akumulátor: 
Podmienkou
Sekundárna zbraň: 
Podmienkou
Zachráňte vojaka Ryana

Prvou časťou z Kampane by sme radi pokračovali akciou, ktorá sa organizovala v Brekove a ktorá mala veľký úspech. Asi každý pozná film Zachráňte vojaka Ryana (kto nie, povinne pozrieť), preto to tu nebudeme nejako rozpisovať.

Prológ

"Pod vedením generála Eisenhowera začalo dnes ráno spojenecké námorníctvo, podporované silným letectvom vyloďovať spojenecké armády na severofrancúzskom pobreží."

Na pláži Omaha privítala vojakov americkej 1.pešej divízie, dobre mierená paľba jedinej skúsenej jednotky nemeckej pechoty z 352. divízie, ktorá práve dorazila do Normandie. Americkí vojaci odmietli použiť britské obrnené vozidlá určené na uvoľnenie cesty cez mínové polia a tí, čo prežili nebezpečný beh cez pláž , uviazli v pochybnom úkryte, ktorý im poskytoval asi 6 metrov široký pás štrku, pretínajúci ich úsek frontu. Vzhľadom na ťažké straty sa gen. OMAR BRADLEY, veliaci americkým jednotkám z paluby bojovej lode kotviacej pri pobreží, vážne zaoberal myšlienkou stiahnuť námorný výsadok. O 11.00 hod. sa však jeho pechote podarili preraziť cez nemecké pozície a postupne sa prebojovala až na pobrežnú cestu. Najťažšie boje prebiehali pri dedine Le Hamel , kde bola rozmiestnená odčlenená jednotka 352. nemeckej divízie...

Organizácia

Pokyny a rozkazy budú vydávané hlavným veliteľom. Respawn bude pohyblivý  a bude sa posúvať. Veliteľ označí respawn značkou a toto miesto bude zároveň slúžiť na dobíjanie zásobníkov .
Pri hre môžete mať v zásobníkoch maximálne 600 bb-čiek. Pri vystrieľaní bb-čiek sa hráč presunie na respawn a tam si doplní zásobníky, samozrejme si môžete doplniť zásobníky aj v čase respawnovania.

Podrobnejšie pokyny ku akcií budú poskytnuté na brífingu pred akciou.

Vstupné zahrňuje

Za vstupné 10€ dostanete :

 • pitný režim
 • pripravenú  „pláž“, čiže výroba kulís
 • večera (guláš)
 • pyro
 • tombola výhra (30€)
 • prekvapenie

Frakcie a dresscode:

 • Nemci - svetlé maskáče - digitál púštne, multicam, coyote a pod. POZOR !!! PLNÝ STAV !!!
  MulticamBritish desertMarpat desertACU digitalGerman desertSlovak desert digital
 • USA - tmavé maskáče
  WoodlandMarpat digitalGermanCamouflageČeskoSlovak digitalCzechoslovakia

Podstatné pri dodržaný dresscodu hráča je aby väčšiu časť jeho výstroje tvorilo dané maskovanie. Kombinácie ako napríklad maskáče marpat a vesta coyote sú dovolené. Samozrejme kombinácia woodland a multicam nie. Ak si nie ste istý vo Vašom maskovaní tak sa poraďte v diskusii nižšie.

Spôsob prihlasovania:

Každý hráč ktorý sa chce zúčastniť na akcii je povinný sa prihlásiť na akciu na našej stránke. Ďalšie informácie ohľadom prihlásenia dostane hráč e-mailom ktorý má uvedení vo svojom profile.
Hráči sa budú prihlasovať jednoznačne podľa dresscodu, nebudeme reagovať na e-mail typu, či niekto môže dôjsť na akciu v inom dresscode, poprípade, či jeden z členov tímu môže dostať výnimku atď. Na podobné nezmysly nebudeme reagovať.
Pri dresscode platí nekompromisné pravidlo, že v prípade porušenia dresscodu je hráč vylúčený z hry.

Prihlasovanie na akciu bude ukončené 24.03.2013. Všetky platby, musia byť na našom účte najneksôr do 31.03.2013. Nepremeškajte svoju príležitosť...

Obmedzenia: 

 • Limit pre zbrane: max 450 fps (s 0,2 BB) zbran tr.D 
 • Sniper: max 550 fps (s 0,2 BB) manual - gas bolt action 
 • Pyro: zakázané! Povolené sú iba dymovnice.
  Je zakázané používať pyro v plastovom obale Actimel atď...(z dôvodu ochrany prírody) 
 • Hra sa full auto, povolené sú iba tlačáky.
 • Pre guľomety: musia mať bubon alebo krabicový zásobník + dvojnožku. Musí však ísť o guľomety (Minimi, M60, RPK, MG36) Nemôžu to byť AK47/M4 s bubnom. 
 • Vek: 18+ (výnimku schváli organizátor). 

Upozornenia: 

 • Každý hráč je povinný doniesť si na akciu reflexnú vestu !!! 
 • Každý hráč musí mať menovku na uniforme (nick). 
 • Každý hráč na hracej ploche musí mať ochranné okuliare, a dole si ich može dať až po oficiálnom ukončení hry. 
 • Pri porušení týchto pravidiel organizátor vylúči hráča z hry.

Komentáre:

Obrázok používateľa Tommy
Tommy
https://www.facebook.com/pages/Airsoftov%C3%BD-%C5%A1portov%C3%BD-klub-Elite-Clearing-Hands-Off-33/218178691531194?hc_location=stream fotky a videa na jednom mieste plus je tam jedno čerstvo pridana videoreportáž z tejto akcie :)
Obrázok používateľa Tommy
Tommy
Nazdar hoši má už niekto nejaké foto z akcie ?
Obrázok používateľa Plukovnik
Plukovnik
Tak ako som pisal na manii, stalo to zato... Nas to staalo vela prace a zhanania , ale nebanujem ani minutu, ktoru som stravil prípravou akcie. Dufam , ze to mozem povedat za vsetkych ludi, ktori sa zucastnili viac ci menej na priprave akcie. Kratky sumar z akcie: pocet ucastnikov zaangazovanych akymkolvek sposobom do akcie 101 , z toho hracov cca 80... spokojnost z hracmi z organizacno- spolocenskeho pohladu na jednotku... podakovanie patri v prvom rade ludom, ktori sa zapojili do pripravy akcie: SOG 4 Ulič, klubu vojenskej historie zo Sniny / pevne dufam, ze sa zacala zujimava spolupraca , a ze to bude pokracovat aj v dalsich castiach kampane / Vladovi, starostovi, kucharkam /gulas na jednotku/, sponzorom / Probe pekaren , Saris, Municak, Geriatrix / pilcikom , ktori nam dodali drevo na pripravu kulis na plazi, soferovi Romanovi, ktory nam to drevo doviezol, az na luku, upratovackam z ubytovne, ktore budu musiet popratat ten bordel po afterparty, mojej manzelke , ze ma uvolnila z manzelskych povinnosti na tri dni !! dievcatam pri zapise aj v bare, fotografom a kameramanovi Tomasovi , ak som na niekoho pozabudol vopred sa ospravedlnujem ... som este unaveny z afterparty...a aaaaa samozrejme patri velka vdaka vsetkym hracom, ktori dorazili takmer z celeho Slovenska a , ze jasne ukazali disciplinu v hre...ako som povedal na zaverecnom nastupe, bolo mi ctou hrat proti vam na cele s Karolom / dobra praca/ a este väcsou ctou mi bolo velit uzasnej skupine "Nemcov" / ERD, VOUK, Tatu a spol., Olovo, Feri a samozrejme SOG 4 /.... verim, ze v tej istej zostave sa stretneme v Ardenach /Cejkov/ ...este raz dakujem, ale musim sa ponahlat, tri dni volna sa mi skoncili , vola ma manzelka
Obrázok používateľa Tairo
Tairo
Tak teda este kratsie a dost zostrihane video z pohladu Utociacich Americkych sil http://www.youtube.com/watch?v=ld34Qo1QW9Y&feature=youtu.be
Obrázok používateľa BlackWolf
BlackWolf
Za Geriatrix (a myslim ze nielen zanho) musim podakovat plukovnikovi a organizatorom za naozaj vydarenu akciu ,ktora sa urcite zaradi medzi akcie koli ktorym sa oplati airsoft hrat . Samozrejme tymto dakujem aj skvelym skutocnym airsoft hracom , pretoze po dlhej dobe to bola akcia bez vaznejsich nepriznavani a to je zial na akciach vynimkou .. Myslim ze sa opat zisli hraci , ktori airsoft vedia a hlavne chcu hrat .. Afterparty bola tiez skvela a hlavne nikto nikoho za alkoholika neoznacoval , kedze sme sa vsetci pekne svorne opili ;o) ..
Obrázok používateľa Tommy
Tommy
Od týmu E.C.H.O. 33 z Popradu ide veľká vďaka zato že sme sa mohli zúčastniť a ďalej len veľká chvála za super organizáciu a perfektnú akciu :) Teším sa na foto ak niekto vie kde budu zavesené dajte prosím vedieť :) My pre Vás chystáme pekné videjko
majacik
Za SFSG iba v podstate tri veci: - super akcia - super akcia - super akcia Je to kus daleko, ale nebanujeme a tesime a na dalsiu akciu. Excelentne zvladnuta akcia a ta afterka fuuuha :-) to ennapises, to musis zazit :-)
Obrázok používateľa tatu
tatu
Dakujem usporiadatelom za obrovske mnozstvo prace, pekelne efekty a realne doplnky. Pripajam nepostrihane video z dibijania plaze: http://www.youtube.com/watch?v=-4GKmh_fKVI&feature=youtu.be
Obrázok používateľa oli
oli
Plukovnik dobre bolo, myslim ze v cate 3 sa nam fajne hralo :)
Obrázok používateľa Pstruh
Pstruh
Dakujem za super akciu, samozerejme aj za welcome a afterparty :)
Obrázok používateľa Tairo
Tairo
Pekná akcia , hlavne prekvapko z vylodením ... už sa teším na fotky, ak by mal niekto Video s peknými zábermi tak sa podeľte ( moje zábery sú dosť slabé ale 5minút akcie sa z toho snáď podarí postrihať)
Obrázok používateľa Lubomir
Lubomir
neviem ... no proste bomba super akcia
Obrázok používateľa Medved
Medved
Niekto Odvoz z PO či BJ ? súrne
Obrázok používateľa rayen
rayen
Nema niekto cestu cez stropkov? Kto by ma vedel zobrat alebo mozem aj ja niekoho zobrat
Obrázok používateľa LuKat
LuKat
už nech je 06.04.2013 :)
ivan
tesim sa
Obrázok používateľa Gonzo
Gonzo
ta idzeme no :3
Obrázok používateľa admin
admin
Mathew: áno môže byť...
Obrázok používateľa Mathew
Mathew
Vz 85 pre spojencov môže byť?
Obrázok používateľa Mathew
Mathew
Košíc niekto ?
Obrázok používateľa N.E.O.
N.E.O.
zapchy od popradu mat nebudete.
Obrázok používateľa Handrakes
Handrakes
Tommy: 10:00 je už neskoro. Vtedy už nebude nikto mať čas vás odbaviť na registrácii. Cestu si naplánujte tak aby ste dorazili najneskôr o pol desiatej. Inak sa môže ľahko stať že sa na akciu nedostanete. Prídu aj hráči z Banskej Bystrice a nemajú žiaden problém...Pri vstaňte si....
Obrázok používateľa Tommy
Tommy
diki :) ak by sme prišli tak okolo 10:00 +- 10 minut bude tam ešte niekto ? lebo ideme z Popradu to je cca 3 hodiny ale kto vie kde budu zapchy atd
Obrázok používateľa Dusch
Dusch
skus do Google maps napísať Ulič alebo zadaj tieto súradnice 48.957429,22.425772
Obrázok používateľa Tommy
Tommy
hoši nikdy som nehral v Uliči ani blízkosti hodí mi prosím niekto že kde konkrétne máme s týmom prísť ? vopred vďaka
Obrázok používateľa Handrakes
Handrakes
Tairo: Minimálny vek hráča, ktorý sa môže zúčastniť na akcii je 18 rokov.
Obrázok používateľa Tairo
Tairo
Bolo by možné aby sa akcie zúčastnil 17 ročný ? (reverz je samozrejmosť a dohliadal by naňho náš team ). Vďaka za vyjadrenie.
Obrázok používateľa Sufa
Sufa
Chcem poukazať na to, aby ste vo vlastnom zaujme DOPLNILI MENÁ a čísla Občianskych preukazov. Zoznam učastníkov sa generuje z registračných údajov z tejto stránky a odovzdáva sa na polícii z dôvodov dodržania podmienok,kt. súvisia s povolením hrat blízko štatnej hranice.
Obrázok používateľa Plukovnik
Plukovnik
Ok, ku 25.3. bude stopnute prihlasovanie a ku 31.3. bude nutne uhradit platbu. Momentalne je prihlasenych 35 hracov za stranu spojencov, nemci su plní .... este je cca 15-20 volnych miest na stranu spojencov....
Obrázok používateľa Cpt.Rysman
Cpt.Rysman
V priebehu dnešného dna sa ja aj moji chalani regnú a zajtra po prácy to pojdem uhradit, a čo sa týka ubytovania to sa určite ešte dohodneme predsa len to máme cca 400km až k vám.

Stránky

Moja účasť na tejto akcii:

Ak sa chcete prihlásiť na akciu. Musíte sa najprv zaregistrovať a prihlásiť.

Zoznam účastníkov na akcii: