S.O.G.4 Ulič

Za začiatok vzniku tímu S.O.G.4 by som dal moment, keď nám (členom kulturistického klubu VICTORY Ulič) Ivan začal rozprávať o záľube, o ktorej sme nemali ani tušenia a to o hraní s replikami zbraní, ktoré vystreľujú nejaké plastové guličky. (rozumej airsoft, poznámka redaktora) Píše sa rok 2005 (január) a my, keď že nám už posilňovňa nedodávala toľko potrebného adrenalínu a články v odborných časopisoch , ktoré farbisto opisovali tvrdé tréningy nám boli na smiech, sme sa jednoducho rozhodli, že je na čase vyskúšať niečo nové .

Vznik názvu a loga

Názov pre tím sa vyberal dosť ťažko, ale nakoniec padlo rozhodnutie, že sa budeme nazývať Special operation group v skratke SOG . Číslica štyri tam bola dodaná dodatočne a znamená štyroch zakladajúcich členov tímu : Ivan, Plukovník, Jano a Braňo. Číslo štyri máme na niektorých logách znázornené vo forme blesku, “ tak ako blesk udrieme na neznáme miesto a väčšinou to ma fatálne následky“.

Kde hrávame

Nebudem tu opisovať naše začiatky a naše prvé akcie, chcem sa skôr zamerať na našu filozofiu a naše poňatie airsoftu. Milujeme lesy a tam sme doma, vyrastali sme v nich a preto je len prirodzené, že nám viac vyhovujú akcie v lese (OSB) ako akcie v budovách (CQB). Milujeme akcie náročné na fyzickú kondíciu a hlavne sa zameriavame na organizovanie takýchto akcií.

Rozdelenie tímu

Tím rozdelený na dve časti a to ALFA a BRAVO (tiež neoficiálne FREE ALCO TÍM veliteľ Lacyke). Organizujeme od začiatku vzniku tímu sériu akcií s názvom NASTAS HILL, jedna sa o náročnejšie akcie na oficiálnom airsoftovom ihrisku o rozlohe cca 150 hektárov. Ihrisko bolo vybrané s požiadavkou na komplexné využitie terénu vhodné na AS. Máme tam zákopy z druhej svetovej vojny, potok a rôzne prírodne prekážky.

Rok 2009 sa stal pre tím prelomový, po prvé Sufa dospel a stal sa pevnou súčasťou tímu, po druhé prišiel do tímu Dušan (DUSCH). Dostal sa mi tak do tímu človek podobného zmýšľania a hlavne má všetko po ruke na čo si spomeniem.

Súčasnosť

V súčasnosti má tím 6 aktívnych členov z Uliča (Plukovník, Dusch, Sufa, Ivan , NikkiTomáš) a dvoch „žolďákov“ Lukáša (Handrakes) z Košíc a Karola (Killer) z Humenného. Ak je potrebné vieme v rámci potreby, hlavne pri organizovaní akcií, zmobilizovať všetkých zvyšných členov (Lacyke, Matúš, Marek, Marian, Matúš, Janik, Stano a Paťo).

Zoznam členov tímu: