Tak a je dobojované.

Nemecký vojak s maximom.

Máme za sebou poslednú časť Kampane  "Dni hnevu" S.O.G.4 Ulič a ja by som rád podal záverečné resumé z týchto akcii.

Prvotným signálom na uskutočnenie kampane bola snaha zorganizovať akciu Zachráňte vojaka Ryana v Uliči a tak prebrať štafetu, ktorú sme začali s priateľmi z Alfy Brekov a bola by veľká chyba nepokračovať v tejto tradícii.
V čase prípravy na túto akciu (november 2012) som dostaval dosť podnetov a prosieb, či sa nezopakuje niečo podobné ako bola Kampaň Východu a prakticky to rozbehlo snahu zorganizovať Kampaň S.O.G.4. "Snahu" píšem zámerne, lebo od snahy po uskutočnenie kampane je dlhá cesta.

Začal som vyberať ďalšie motívy na písanie scenárov a ostatné už vlastne poznáte. Kampaň sa skladala z troch častí a všetky sa mali konať na inom mieste.

Prvá časť - Zachráňte vojaka Ryana

Pilotnú časť "Zachráňte vojaka Ryana" konanú dňa 6.4.2013 sme urobili u nás v Uliči a dala nám jednoznačne najviac zabrať. Príprava akcie zabrala neskutočne veľa času a energie, veď iba stavanie pláže, bunkrov a rekvizít nám zabrala týždeň a to nehovorím o príprave stránky, scenára , pokynov, povolení atď...Nadviazali sme spoluprácu s Klubom vojenskej histórie Karpaty Snina a zapracovali sme ich vystúpenie do airsoftovej akcie, nielen z môjho pohľadu to bolo výnimočné a aj touto cestou sa im chcem poďakovať.

Fotografia z akcie Zachráňte vojaka RyanaFotografia z akcie Zachráňte vojaka RyanaFotografia z akcie Zachráňte vojaka RyanaFotografia z akcie Zachráňte vojaka Ryana

Druhá časť - Ardeny 1944 - Stráž na Rýne

Druhú časť kampane s podtitulom  Ardeny 1944 - "Stráž na Rýne" sme plánovali zorganizovať v Cejkove, ale nakoniec sme to urobili zas v Uliči , keďže boli problémy s povolením od majiteľa.
Pravdu povediac očakávali sme podstatne väčšiu účasť, keďže jednotka sa hráčom nesmierne páčila ... ale tu sa ukázalo aj to čo sa neskôr potvrdilo, že tento rok patril k najslabším čo sa týka organizovania a aj účasti hráčov na akciách. Preto sme dali aj dlhšiu pauzu a záver kampane sme posunuli na 12.10.2013 a vzhľadom na charakter akcie (boje v meste) sme ju zorganizovali v Drienove.

Fotografia z akcie Ardeny 1944 - Stráž na RýneFotografia z akcie Ardeny 1944 - Stráž na RýneFotografia z akcie Ardeny 1944 - Stráž na RýneFotografia z akcie Ardeny 1944 - Stráž na Rýne

Tretia časť - Berlín 1945

Kafilérka a hlavne spolupráca s domácim tímom S.A.T. sa nám už niekoľko krát osvedčila a tak nebolo čo váhať (páni zo S.A.T.-u a slečna vďaka za celoročnú spoluprácu). Tak ako som písal na začiatku je "dobojované",  záver kampane "Dni hnevu" podtitul Berlín 1945 ukončil našu kampaň a je iba na hráčoch ako ju vnímali a či sa im páčila.

Rád by som sa okrajovo dotkol dvoch vecí, ktoré boli podmienkou účasti na kampani. Prvou podmienkou bolo zavedenie dresscodu a tu musím poznamenať, že ani v jednej časti nebol porušený a potom tu bolo zavedenie tlačákov. Tu sa povolili výnimky iba na zbrane o ktorých sme vedeli, že nemajú tlačáky, prípadne o zbrane, kde bol problém s ich použitím. Osobne si myslím, že tento trend (dresscode a tlačáky) je dobrý a mali by sme v ňom pokračovať.

Fotografia z akcie Berlín 1945Fotografia z akcie Berlín 1945Fotografia z akcie Berlín 1945Fotografia z akcie Berlín 1945

Poďakovanie

V prvom rade patrí vďaka "mojím bojovníkom" z tímu S.O.G.4 Ulič, bez ich nasadenia a obety na úkor svojho voľného času a aj financií by sa táto kampaň neuskutočnila. Ďalej sa chcem poďakovať tímom, ktorí sa nejak zapojili do organizovania S.A.T. Prešov, KVH Karpaty Snina.

Sponzorom kampane: Pivovar Šariš, PROBE pekáreň, obec Ulič, Roman Čurha, Kníhviazačstvo & tlačiareň C-PRESS a reklamná agentúra ICE media.

A nakoniec samotným hráčom, ktorí došli na akcie a podporili ich dobrou hrou...

Plukovník
S.O.G.4 Ulič